Bär Cargolift Standard

Winda tylna firmy BÄR o udźwigu od 1.000 kg do 3.000 kg do profesjonalnego transportu dystrybucyjnego w całej jego różnorodności

Profesjonalny transport dystrybucyjny stawia różnorodne wymagania: Duże obciążenia na wysokich platformach, różni kierowcy w pracy wielozmianowej, zmienne warunki ogólne w miejscu rozładunku, długa żywotność, różne typy pojazdów nośnych, ale także windy tylne ze stosunkowo niskimi platformami do standardowych zabudów w klasach pojazdów średnio ciężkich i wynajmowanych pojazdów o krótkiej żywotności. I wreszcie: BÄR Cargolift jako wizytówka dla klienta.

Dzięki swojemu ponad 40-letniemu doświadczeniu, BÄR oferuje odpowiedź na wszystkie te wymagania: Bär Cargolift Standard. Dzięki wysokim momentom obciążenia i obszernym rezerwom, BÄR Cargolift S4 tworzy podstawę dla efektywnych procesów załadunku w długim okresie czasu. Szeroka gama opcji mocowania i wyposażenia dostosowanego do konkretnych zastosowań uzupełnia ofertę. W segmencie rynku średnio ciężkiego, BC 1000 S2 i BC 1500 S4L punktują jako windy tylne o zoptymalizowanej masie.

S2 / S4L - zoptymalizowana ładowność z udźwigiem 1000 kg / 1500 kg

Te windy oferują optymalny stosunek między masą własną a udźwigiem. Przeznaczone dla samochodów ciężarowych o średniej masie całkowitej do 18 t ze znormalizowaną zabudową:

 • BC 1000 S2
 • BC 1500 S4L

Standard S4 - winda firmy BÄR o udźwigu 1000 kg - 3000 kg

Z wysokim momentem obciążenia i wystarczającymi rezerwami mocy, aby zapewnić mocne wsparcie dla profesjonalnej logistyki. Z wysokimi platformami aluminiowymi z certyfikatem zabezpieczenia ładunku XL i wszechstronnymi opcjami wyposażenia, aby jak najlepiej dostosować windę do Twoich wymagań. Z różnymi możliwościami montażu na samochodach ciężarowych o różnych klasach wagowych z lub bez przyczepy, na przyczepach lub naczepach:

 • BC 1000 S4
 • BC 1500 S4
 • BC 2000 S4
 • BC 2500 S4
 • BC 3000 S4

Bär Cargolift oferuje specjalne windy S4 dla specjalnych wymagań:


S4A - Gdy jest mało miejsca

Montaż na przyczepach z obrotnicą pozostawia zwykle mało miejsca na windę tylną - dlatego BC S4A potrzebuje tylko krótkiego prześwitu 585 mm z tyłu pojazdu:

 • BC 2000 S4A
 • BC 2500 S4A

S4U - Kiedy belka przeciwnajazdowa powinna czasem zniknąć

Podczas pracy z przyczepą hydrauliczna belka przeciwnajazdowa jest po prostu umieszczona na górze. W trybie solo można ją wygodnie przesunąć w dół poprzez jednostkę obsługową Bär Control EVO lub również drogą radiową poprzez Bär SmartControl Plus:

 • BC 2000 S4U
 • BC 2500 S4U

S4V - gdy wymagana jest elastyczność

Cztery pozycje pionowe i siedem pozycji poziomych - to możliwości zabezpieczenia przed wjechaniem pod pojazd S4V. Na przykład przy przyczepach z dyszlem korbowym:

 • BC 2000 S4V
 • BC 2500 S4V

Najważniejsze cechy produktu Bär Cargolift Standard o udźwigu 1000 kg i więcej

Jednoczesne rozładowanie pięciu rollkontenerów, poranne dostawy do sklepu usytuowanego na osiedlu mieszkaniowym, załadunek z rampy przez platformę pełnej palety napoi, czy utrzymanie zimna w zabudowie, poprzez sterowaną przez pilota windy kurtynę to tylko niektóre wymagania Klientów, które mogą być spełnione przez wyposażenie specjalne dostępne w windach. Ta grupa produktowa określa standard wydajnej i bezpiecznej obsługi platformy załadunkowej. Poniżej znajdą Państwo wybór sprzętu, więcej informacji czeka na Państwa w broszurze portfolio.

Standardowa jednostka sterująca w standardzie S4

Intuicyjnie użyteczna, solidnie wykonana i perfekcyjnie obsługiwana nawet w rękawicach dzięki przełącznikom krzyżowym - taka jest jednostka sterująca Bär Control EVO. W przypadku wind Standard S4 oszczędzasz cenny czas, otwierając i opuszczając jednocześnie dzięki funkcji Quickshift.

Film operacyjny dla Bär Cargolift Standard S4 z Bär Control EVO na YouTube

Dowiedz się więcej

Proste i jednocześnie bezpieczne sterowanie radiowe - Bär SmartControl Basic

Jeśli chcesz obsługiwać tylko podstawowe funkcje drogą radiową, spodoba Ci się ten pilot radiowy. Ponieważ trzy przyciski sterujące są wystarczające! Bezpieczeństwo wynika z detekcji bliskiego zasięgu i AutoStop45° przy zamykaniu platformy. 

Film operacyjny dla Bär Cargolift Standard S4 z radiowym sterowaniem Bär SmartControl Basic na YouTube

Dowiedz się więcej 

Pilot radiowy dla najwyższych wymagań - Bär SmartControl Plus

Niezależnie od tego, czy zasilany bateryjnie czy akumulatorowo ze stacją dokującą - nadajnik ręczny Plus pozwala na obsługę dodatkowych komponentów - jak np. podpory hydrauliczne - za pomocą tego pilota. Tak jak jeden nadajnik ręczny wystarcza do obsługi obu podnośników w samochodzie ciężarowym z przyczepą. Albo automatyczne zabezpieczenie przed nieuprawnioną obsługą przy opuszczaniu pojazdu: RadioKey blokuje wszystkie elementy obsługi, gdy tylko nadajnik ręczny Plus opuści obszar roboczy. W przypadku wersji akumulatorowej stacja dokująca oferuje dalsze możliwości.

Dowiedz się więcej

Oszczędność czasu i nerwów przy załadunku na rampie dzięki systemowi sterowania z kabiny

Sterowanie kabinowe Bär SmartControl pozwala na sterowanie windą z kabiny. Dwie kamery cofania z tyłu pojazdu i dzielony monitor w kabinie zapewniają pełny przegląd sytuacji. Nadajnik ręczny Plus może być używany również jako pilot radiowy. Możesz również z zalet stacji dokującej.

Film o sterowaniu z kabiny Bär SmartControl na YouTube  

Dowiedz się więcej

Widoczność - także w ciemności i we mgle dzięki migającej krawędzi platformy NightGuide

Bo widoczność to bezpieczeństwo! Taśma LED na górnej i dolnej części profilu krawędziowego wyraźnie sygnalizuje krawędź platformy zarówno kierowcy, jak i osobom znajdującym się w jego otoczeniu.

Film o migającej listwie krawędziowej NightGuide na YouTube

Dowiedz się więcej

Mocne platformy aluminiowe - znak rozpoznawczy podnośników tylnych BÄR od początku istnienia firmy

Z dużą powierzchnią reklamową, długotrwałą atrakcyjnością i bezpieczną powierzchnią jezdną - na życzenie z narożnikiem ze stali nierdzewnej lub listwą krawędziową umożliwiającą zaczepienie bocznej szyny ładunkowej.

Dowiedz się więcej

Dla bezpiecznego transportu Twoich kontenerów rolkowych - Zabezpieczenie przed staczaniem się wózków na kółkach / muldy

W firmie BÄR zabezpieczenia rollstop są tak samo wytrzymałe jak platforma, na której są umieszczone. Ponieważ każde zabezpieczenie rolkowe BÄR ma podwójne dno. Mają Państwo wybór pomiędzy różnymi systemami ochrony rollstop.

Dowiedz się więcej

Aby platforma otwierała się tylko tam, gdzie chcesz się rozładować - geofencing z Bär CargoConnect

Ujednolicony interfejs danych Bär CargoConnect umożliwia połączenie geo-danych Państwa telematyki z prawami dostępu do sterowania windą. Ponieważ przy transporcie drogich towarów często istnieje tylko jedno pożądane miejsce rozładunku. Bär CargoConnect oferuje również niewyobrażalne możliwości, jeśli chodzi o cel, jakim jest maksymalna dostępność pojazdu.

Film Bär CargoConnect na YouTube

Dowiedz się więcej

Utrzymanie chłodu w nadwoziu - sterowanie bramami roletowymi za pomocą eBC Controller PRO

Czy chciałbyś powiązać swoją bramę roletową z ruchem windy? A może szukasz podnośnika tylnego z możliwością diagnostyki? W takim razie BÄR ma dla Ciebie rozwiązanie: elektroniczną jednostkę sterującą eBC Controller. Stosowany od 2012 roku - rozwijany zgodnie z Państwa wymaganiami.

Dowiedz się więcej

W przypadku dostawy w dzielnicy mieszkalnej we wczesnych godzinach porannych - wyposażenie PIEK

Do załadunku i rozładunku w środowiskach wrażliwych na hałas firma BÄR zaleca wyposażenie PIEK. Gwarantuje to, że podczas pracy winda jest cichsza niż 60 dB(A). Oprócz cichego silnika, winda jest wyposażona w redukujący hałas SilentGrip na powierzchni jezdnej platformy, jak również w inne funkcje, które zostały opisane bardziej szczegółowo w broszurze portfolio.

Więcej informacji o Bär Cargolift Standard 1000 kg - 3000 kg udźwigu

Całodobowe doradztwo - rekomendacja produktu MyCargolift

Znasz swój pojazd i swoje zadanie transportowe - znajdź dla niego odpowiedni podnośnik! Ponieważ rekomendacja produktu MyCargolift określa odpowiednią windę Bär Cargolift na podstawie pięciu informacji. Wypróbuj to od razu!

Uruchom MyCargolift

Test zaczepów 24/7

Pojazd stoi na placu i chcesz sprawdzić, czy montaż jest możliwy? Tutaj właśnie przydaje się program do obliczania osprzętu Bär. BÄR oferuje to rozwiązanie online od 2008 roku - siedem dni w tygodniu, przez cały dzień! Najlepiej wcześniej wypełnić arkusz wymiarowy, aby mieć wszystkie dane pod ręką.

Sprawdź załącznik

Instrukcja obsługi specyficzna dla numeru seryjnego HowToCargoLift

W profesjonalnym transporcie dystrybucyjnym jedna kwestia jest najważniejsza: prosta i bezpieczna obsługa. Wykwalifikowani kierowcy są dziś cenieni dlatego muszą być optymalnie wspierani w swojej pracy. Dlatego w internetowym szkoleniu dla kierowców HowToCargoLift znajdziesz instrukcję obsługi swojego Cargolift. Z obrazkami i filmami. W jedenastu językach.

Wystarczy zeskanować kod QR na windzie lub wywołać instrukcję z numerem seryjnym poprzez stronę internetową.

Na stronę HowToCargoLift