Bär Cargolift RetFalt

Dostępna winda tylna z pojedynczo składaną platformą

Wysoki stopień wstępnego montażu połączony z elastycznym i niewymagającym konserwacji zastosowaniem - to właśnie Bär Cargolift RetFalt. Te wyjeżdżające z pod spodu pomosty załadunkowe można szybko zamontować do samochodu ciężarowego dzięki adapterom montażowym, umożliwiającym szybkie połączenie windy z ramą pojazdu.

Znajdująca się pod ramą pojazdu podczas jazdy winda Cargolift RetFalt, w razie potrzeby jest łatwo dostępna do zastosowania. Platforma wyjeżdża spod ramy pojazdu hydraulicznie. Następnie, po ręcznym rozłożeniu stanowi odpowiednio dużą powierzchnię, pozwalającą na transport palet i rollkontenerów. 

Aluminiowy mechanizm prowadzący z niewymagającą konserwacji prowadnicą ślizgową jest nie tylko wyjątkowo stabilny, ale wykazuje także bardzo dobrą współbieżność. Zalety, które sprawdziły się przede wszystkich przy częstym użyciu i ciągłym stosowaniu.

Bär Cargolift RetFalt do samochodów ciężarowych i naczep

Aby windy RetFalt Cargolift były łatwo montowane a ich użytkowanie maksymalnie wydajne BÄR zaleca następujące zastosowania:

Windy RetFalt do samochodów ciężarowych

Winda BC R21 zalecana do montażu w samochodach ciężarowych, przeznaczona do transportu rollkontenerów i palet. BC R41 dzięki dużemu udźwigowi i dużym rozmiarom platformy zalecana do ciężkiego transportu dystrybucyjnego, gdzie podczas jednego procesu za i rozładunku ładuje się na platformę więcej niż jedną paletę. Do samochodów ciężarowych z dolnym sprzęgiem zalecana jest specjalnie do tego celu skonstruowana winda BC R4U.

 • BC 1500 R21
 • BC 2000 R41
 • BC 2500 R41
 • BC 3000 R41
 • BC 1500 R4U
 • BC 2000 R4U

Windy RetFalt do naczep

Zainstalowana na naczepie winda Bar Cargolift R2T idealnie nadaje się do transportu wózków i lekkich palet. Do transportu ciężkich palet - BC R4T lub nawet bardziej kompaktowa wersja R4C do naczep z osią kierowaną lub R4K do naczep miejskich (szyna ramy 1300 mm).

 • BC 2000 R2T 
 • BC 2000 R4T
 • BC 2500 R4T
 • BC 2000 R4C
 • BC 2500 R4C
 • BC 2000 R4K
 • BC 2500 R4K

Wyposażenie dla Bär Cargolift RetFalt

Standardowa jednostka obsługowa dla Cargolift RetFalt

Intuicyjnie użyteczna, solidnie wykonana i perfekcyjnie obsługiwana nawet w rękawicach dzięki przełącznikom krzyżowym - taka jest jednostka obsługi Bär Control EVO. W przypadku RetFalt Cargolift R2T, R4T, R4C i R4K standardowym wyposażeniem jest SwitchKey do włączania i wyłączania poprzez przesunięcie lewej dźwigni operacyjnej. 

Film operacyjny Bär Cargolift RetFalt R2T z jednostką sterującą Bär Control EVO na YouTube

Dowiedz się więcej

Pilot radiowy dla najwyższych wymagań - Bär SmartControl Plus

Wysuwanie i wsówanie wind RetFalt za pomocą sterowania radiowego? Żaden problem dla pilota Bär SmartControl Plus! Ale ten pilot oferuje jeszcze więcej możliwości: Na przykład automatyczne zabezpieczenie przed nieuprawnioną obsługą przy opuszczaniu pojazdu: RadioKey blokuje wszystkie elementy obsługi, gdy tylko nadajnik ręczny Plus opuści obszar roboczy. Dostępny jako nadajnik ręczny zasilany bateriami lub w wersji akumulatorowej ze stacją dokującą.

Film operacyjny Bär Cargolift RetFalt R2T z radiowym sterowaniem Bär SmartControl Plus na YouTube

Dowiedz się więcej o obsłudze radiowej

Dostępna platforma aluminiowa

Wszystkie windy z grupy produktów RetFalt są wyposażone w raz składaną platformę aluminiową. Ręczne składanie jest przyjazne dla użytkownika dzięki sprężynowemu odciążeniu. Tylna część platformy jest standardowo wykonana z naturalnego aluminium. Antypoślizgowy bieżnik platformy TracGrip zwiększa bezpieczeństwo na platformie. Alternatywnie dostępny jest redukujący hałas bieżnik SilentGrip.

Dowiedz się więcej

Rampa aluminiowa jako połączenie z pojazdem

Wszystkie windy RetFalt mają w standardzie stałą aluminiową rampę wjazdową. Wycięcia na zamki drzwiowe można łatwo wykonać lub zamówić w firmie BÄR stały mostek przejazdowy z wycięciami.

Dla bezpiecznego transportu Twoich kontenerów rolkowych - Rollstopy

W firmie BÄR zabezpieczenia rollstop są tak samo wytrzymałe jak platforma, na której są umieszczone. Ponieważ każde zabezpieczenie rolkowe BÄR ma podwójne dno. Mają Państwo wybór pomiędzy różnymi systemami ochrony rollstop.

Dowiedz się więcej

Do załadunku towarów z boku

Platformę można załadować z boku, korzystając z opcjonalnej płyty podjazdowej (długość 1000 mm, szerokość 860 mm). Jest ona zaczepiana na dwóch solidnych urządzeniach zaczepowych ze stali nierdzewnej.

W przypadku dostawy w dzielnicy mieszkalnej we wczesnych godzinach porannych - wyposażenie PIEK

Do załadunku i rozładunku w środowiskach wrażliwych na hałas firma BÄR zaleca wyposażenie PIEK. Gwarantuje to, że podczas pracy winda jest cichszy niż 60 dB(A). Oprócz cichego silnika, winda jest wyposażona w redukujący hałas SilentGrip na powierzchni jezdnej platformy, jak również w inne funkcje, które zostały opisane bardziej szczegółowo w broszurze portfolio.

Więcej informacji na temat Bär Cargolift RetFalt

Wykorzystaj dane swojej windy Bär Cargolift!

Wszystkie windy Bär Cargolift są wyposażone w interfejs danych Bär CargoConnect. Jeśli opcja oprogramowania jest aktywna i elektroniczna jednostka sterująca eBC Controller jest podłączona do Państwa telematyki, można korzystać z danych.

Film Bär CargoConnect na YouTube

Dowiedz się więcej

Rekomendacja produktu MyCargolift

Znasz swój pojazd i swoje zadanie transportowe - znajdź dla niego odpowiedni podnośnik! Ponieważ rekomendacja produktu MyCargolift określa odpowiednią windę Bär Cargolift na podstawie pięciu informacji. Wypróbuj to od razu!

Uruchom MyCargolift

Dowiedz się jak działa winda załadowcza - HowToCargoLift

Kwalifikacje kierowców są kluczowym czynnikiem w profesjonalnym transporcie dystrybucyjnym. Jednocześnie technologia stale się rozwija. Dlatego też firma BÄR oferuje Państwu szkolenie online dla kierowców HowToCargoLift. Po wprowadzeniu numeru seryjnego (lub zeskanowaniu kodu QR na windzie Bär Cargolift), otrzymają Państwo krótką instrukcję obsługi dokładnie tej windyt - dostępną w jedenastu językach.

Na stronę HowToCargoLift