Bär VanLift Standard / FreeAccess

Idealny winda dla samochodów dostawczych

Bär VanLift FreeAccess - Oryginał: maksymalna elastyczność dla Państwa furgonu

Załadunek ciężkich palet, ale wyciąganie tylko drobnych paczek bez pomocy windy ? Albo ładowanie pełnych roll-kontenerów, a odbieranie tylko pojedynczych skrzynek ? Czy to możliwe bez straty czasu ? W mniejszych pojazdach, wrażliwych na ładowność takie wymagania nie są rzadkością. Bär Cargolift oferuje rozwiązanie: FreeAccess.

  • W pozycji jazdy, składana platforma umożliwia swobodny dostęp do powierzchni ładunkowej poprzez prawe tylne drzwi.
  • W razie potrzeby do dyspozycji jest wystarczająco duża platforma o udźwigu umożliwiającym podniesienie wózkiem paletowym palety lub do 4 roll – kontenerów.
  • Podczas rozkładania platformy, elastyczny przegub zapewnia idealne współgranie części stałej i rozkładanej platformy. Rozłożenie sił obciążenia na platformie jest równomierne.

Bär VanLift Standard - Dla częstego transportu palet i roll - kontenerów

Czy wożą Państwo palety w furgonie ? W tym przypadku z pomocą przychodzi Bär VanLift Standard optymalny dla załadunku lub wyładunku Państwa towarów. Oprócz nośności do 600 kg, VanLift ma do zaoferowania także:

  • większy udźwig dzięki możliwie niewielkiej masie własnej
  • szybszy montaż bez konieczności ingerencji w karoserię
  • możliwość użycia przyczepy

Dostępne jako Bär VanLifts dla samochodów dostawczych są:

  • BC 600 A2V z pionowo składaną platformą FreeAccess
  • BC 600 S2V z platformą standardową stojącą za furgonem.

pdf-Do pobrania Portfolio-Broszura dla Bär VanLift FreeAccess / Standard

W przewozie towarów kluczową rolę odgrywa nośność. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na to, windy Bär Van konstruowane są dla określonych furgonów. Wynika stąd wiele zalet, ze szczególnym uwzględnieniem masy własnej, montażu i prześwitu. Pojazdy dostawcze znacząco wpływają na techniczne możliwości wind VanLift , np. nośność może być zredukowana poprzez wytyczne do montażu windy. Więcej szczegółów – takich jak montaż do określonych typów pojazdów – znajdziecie Państwo w broszurze VanLift (dostępne w formacie pdf po kliknięciu na nazwę pojazdu).

Windy Bär VanLifts są dostępne dla:

Bär VanLift dla Mercedes-Benz Sprinter (BM 907)

Bär VanLift dla Volkswagen Crafter (od 2017 Typ SY)

Bär VanLift dla MAN TGE

Bär VanLift dla Iveco Daily

Bär VanLift dla Renault Master

Bär VanLift dla Opel Movano C (od 2021)

Bär VanLift dla Opel Movano B

Bär VanLift dla Nissan Interstar (NV400)

Bär VanLift dla Ford Transit

Bär VanLift dla Fiat Ducato

Bär VanLift dla Citroën Jumper

Bär VanLift dla Peugeot Boxer 

Wyposażenie Bär VanLift

Furgony rządzą się swoimi własnymi prawami. Użytkownik oczekuje wysokiej jakości i pełnego wyposażenia. BÄR wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw, oferując rozległe seryjne wyposażenie w ramach wspólnego programu produktów.

Pilot radiowy Bär SmartControl Basic - Standardowa obsługa Bär VanLift

Pilot radiowy Bär SmartControl Basic zastępuje montaż przełączników sterujących w nadwoziu samochodu. Cztery funkcje radiowe z detekcją bliskiego zasięgu.

Film operacyjny Bär VanLift FreeAccess z pilotem radiowym Bär SmartControl Basic na YouTube

Dowiedz się więcej

Aluminiowa platforma - składana lub na pełną szerokość

Składana platforma FreeAccess jest z tyłu lakierowana proszkowo na kolor białego aluminium RAL 9006. Tył szerokiej platformy standardowej jest z naturalnego aluminium. Wszystkie platformy VanLift są wyposażone w fabrycznie zamontowany uchwyt na tablicę rejestracyjną z oświetleniem. Antypoślizgowy bieżnik platformy TracGrip zwiększa bezpieczeństwo na platformie. 

Dowiedz się więcej o TracGrip

Rollstopy 2ad i migacze CargoFlash

Dwuczęściowe zabezpieczenie przed stoczeniem 2ad dla dwóch kontenerów rolkowych jest standardowym wyposażeniem Bär VanLifts, podobnie jak wpuszczane, łatwe do przejechania migaczeCargoFlash z technologią LED.

Film operacyjny "Rollstopy ad" na YouTube

Bär VanBridge - Standardowe połączenie między platformą a samochodem dostawczym

Dwuczęściowy VanBridge tworzy płynne przejście pomiędzy platformą a podłogą ładunkową poprzez nieobciążony gumowy zawias. Żebrowana powierzchnia zapewnia odporność na poślizg. Na czas podróży VanBridge można zablokować w pionie w przestrzeni ładunkowej. W celu integracji z izolowaną podłogą, VanBridge jest opcjonalnie dostępny dla zabudów chłodniczych.

Pilot kablowy do obsługi awaryjnej

Wszystkie Bär VanLifts posiadają standardowe połączenie wtykowe. Oprócz pilota radiowego opcjonalnie dostępny jest pilot kablowy.

Film z obsługi pilota kablowego VanLift na YouTube

Możliwość pracy z przyczepą

Opcjonalnie VanLifts może być wyposażony w zdejmowany zaczep z głowicą kulową w komplecie. Wartość D 17,7 kN-21 kN, waga ok. 30 kg. Po stronie pojazdu wymagane jest wstępne wyposażenie elektryczne! Fabryczny hak pojazdu nie może być użyty.

Dalsza treść do Bär VanLift

Pilot radiowy Bär SmartControl

W Bär VanLifts standardowo stosowany jest pilot radiowy Bär SmartControl Basic. Alternatywnie dostępny jest akumulatorowy pilot ręczny Plus ze stacją dokującą.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się jak działa winda załadowcza - HowToCargoLift

Kwalifikacje kierowców są kluczowym czynnikiem w profesjonalnym transporcie dystrybucyjnym. Jednocześnie technologia stale się rozwija. Dlatego firma BÄR oferuje Państwu internetowy kurs szkolenia kierowców HowToCargoLift. Po wprowadzeniu numeru seryjnego (lub zeskanowaniu kodu QR na wózku Bär Cargolift), otrzymają Państwo krótką instrukcję obsługi dokładnie tego wózka Cargolift - dostępną w jedenastu językach.

Na stronę HowToCargoLift