Bär Cargolift Ret/HydFalt

Podnośnik tylny z podwójnie składaną platformą

Bär Cargolift HydFalt — wysuwany hydraulicznie w poziomie, składany hydraulicznie dwukrotnie

Bär Cargolift HydFalt obecna na rynku od 1994 r. nic nie straciła ze swojej innowacyjności. A to dlatego, że windy typu HydFalt nie tylko wjeżdżają i wyjeżdżają spod ramy pojazdu hydraulicznie, ale również hydraulicznie się składają. W codziennym użyciu zwiększa to komfort i czyni urządzenie dźwigowe jeszcze szybszym w zastosowaniu. Fabrycznie eloksalowana aluminiowa platforma zapewnia długoletni „ czysty” wygląd. Od 2021 roku obsługa HydFalt jest niewyobrażalnie prosta: Najpierw połączono kilka funkcji obsługi w jednym poleceniu obsługi dzięki automatycznej sekwencji funkcji EasyFold. Od 2022 roku pilot radiowy Bär SmartControl Plus będzie również wykorzystuje EasyFold, umożliwiając tym samym obsługę HydFalt drogą radiową łącznie ze składaniem platformy. Dzięki temu winda może być bezpiecznie obsługiwana również w nocy.

Bär Cargolift RetFalt - elastyczny, prosty i solidny

Osoby preferujące ręczne składanie platformy wybierają wersję RetFalt i rozkładają platformę dwa razy, ręcznie.


Wszystkie urządzenia dźwigowe Ret/HydFalt są wyposażone w podwójnie składaną platformę oraz automatyczny mechanizm stopu, który ułatwia wjazd i wyjazd w ciemności lub przy złej pogodzie.

Aby pojazd z nadwoziem wymiennym BDF stał się uniwersalnym pojazdem dystrybucyjnym

Wszystkie wysuwane spod ramy pojazdu windy serii Ret/HydFalt - czy to składane ręcznie (R42) czy hydraulicznie (H42) - można zamontować do nadwozi wymiennych BDF. Dzięki mechanicznym odbijaczom i składanej klapie przejazdowej (obydwa elementy opcjonalnie) możesz wybierać między nadwoziami wymiennymi wg normy EN 284: skrzynia / plandeka - towar „suchy” lub chłodnia o rozmiarach C 715 i C 745 (po modyfikacji dodatkowo C 782).

Do tej grupy produktów Ret/HydFalt należą następujące podnośniki:

  • BC 1500 R42
  • BC 2000 R42
  • BC 1500 H42
  • BC 2000 H42

Wyposażenie dla Bär Cargolift Ret/HydFalt

Zapoznaliście się już Państwo z niektórymi elementami wyposażenia - na przykład z mocowaniem do do urządzeń wymiennych BDF i automatycznej sekwencji funkcji EasyFold dla HydFalt. Tutaj znajdziecie Państwo wybór dalszego wyposażenia, więcej informacji czeka na Państwa w broszurze portfolio.

Standardowa jednostka robocza wind HydFalt H42

Solidnie wykonana i dzięki przełącznikom krzyżowym doskonale obsługiwana nawet w rękawicach - taka jest jednostka obsługowa Bär Control EVO. Opcjonalnie dostępna jest automatyczna sekwencja funkcji EasyFold jak również SwitchKey do włączania i wyłączania za pomocą lewej dźwigni operacyjnej.

Film operacyjny Bär Cargolift HydFalt H42 z Bär Control EVO na YouTube

Dowiedz się więcej

Standardowa jednostka obsługi wind RetFalt R42

Intuicyjnie użyteczna, solidnie zbudowana i perfekcyjnie obsługiwana nawet w rękawicach dzięki przełącznikom krzyżowym - taka jest jednostka obsługi Bär Control EVO. Opcjonalnie dostępny jest SwitchKey do włączania i wyłączania poprzez lewą dźwignię obsługową. 

Film operacyjny Bär Cargolift RetFalt R42 z jednostką obsługową Bär Control EVO na YouTube

Dowiedz się więcej

Pilot radiowy dla najwyższych wymagań - Bär SmartControl Plus

Wysuwanie i rozkłądanie wind RetFalt drogą radiową? Żaden problem dla pilota radiowego Bär SmartControl Plus! Ale ten pilot oferuje jeszcze więcej możliwości: Na przykład automatyczne zabezpieczenie przed nieuprawnioną obsługą przy opuszczaniu pojazdu: RadioKey blokuje wszystkie elementy sterujące, gdy tylko ręczny nadajnik Plus opuści obszar roboczy. Albo obsługa HydFalt drogą radiową - łącznie ze składaniem platformy. Dostępny jako nadajnik ręczny zasilany bateriami lub w wersji akumulatorowej ze stacją dokującą.

Film operacyjny Bär Cargolift HydFalt H42 z Bär SmartControl Plus na YouTube

Dowiedz się więcej o obsłudze radiowej

Podwójnie składana, dostępna platforma aluminiowa

Wszystkie windy z grupy produktów Ret/HydFalt wyposażone są w podwójnie składaną platformę aluminiową. Winda HydFalt (H42) jest w pełni składana hydraulicznie od wysokości platformy 1810 mm. Platforma HydFalt jest standardowo anodowana. W przypadku wind RetFalt (R42) składanie ręczne jest przyjazne dla użytkownika dzięki odciążeniu sprężynowemu. Platforma RetFalt jest standardowo wykonana z aluminium. 

Platformy Ret/HydFalt są wyposażone w aluminiowy most podwieszany lub w most składany wraz z ogranicznikami ramion nośnych (patrz wyżej). Opcjonalnie może być pokryty redukującym hałas SilentGrip.

Dla bezpiecznego transportu Twoich kontenerów rolkowych - Zabezpieczenie przed staczaniem się wózków na kółkach 2rd

Zabezpieczenie przed stoczeniem 2rd umożliwia jednoczesny transport dwóch kontenerów z rolkami. Klapy zabezpieczające mają kąt otwarcia 43° dla średnic rolek do 110 mm. Klapy otwierają się pojedynczo za pomocą jednej dźwigni na klapę i mają dwie pozycje przełączania.

Film operacyjny dla rollstopy 2rd na YouTube

Dla bezpiecznego transportu Twoich kontenerów rolkowych - Zabezpieczenie przed staczaniem się wózków na kółkach 2ad

Zabezpieczenie przed odwijaniem 2ad umożliwia jednoczesny transport dwóch kontenerów z rolkami. Klapy zabezpieczające mają kąt otwarcia 110° dla średnic rolek do 200 mm. Klapy otwierają się pojedynczo za pomocą jednej dźwigni na klapę i mają dwie pozycje przełączania.

Film operacyjny dla rollstopy 2ad na YouTube

Więcej informacji na temat Bär Cargolift Ret/HydFalt

Wykorzystaj dane swojej windy Bär Cargolift!

Wszystkie windy Bär Cargolift są wyposażone w interfejs danych Bär CargoConnect. Jeśli opcja oprogramowania jest aktywna i elektroniczna jednostka sterująca eBC Controller jest podłączona do Państwa telematyki, można korzystać z danych.

Film Bär CargoConnect na YouTube

Dowiedz się więcej

A Section SubtitleCałodobowe doradztwo - rekomendacja produktu MyCargolift

Znasz swój pojazd i swoje zadanie transportowe - znajdź dla niego odpowiedni podnośnik! Ponieważ rekomendacja produktu MyCargolift określa odpowiednią windę Bär Cargolift na podstawie pięciu informacji. Wypróbuj to od razu!

Uruchom MyCargolift

Dowiedz się jak działa winda załadowcza - HowToCargoLift

W profesjonalnym transporcie dystrybucyjnym jedna kwestia jest najważniejsza: prosta i bezpieczna obsługa. Wykwalifikowani kierowcy są dziś cenieni dlatego muszą być optymalnie wspierani w swojej pracy. Dlatego w internetowym szkoleniu dla kierowców HowToCargoLift znajdziesz instrukcję obsługi swojego Cargolift. Z obrazkami i filmami. W jedenastu językach.

Na stronę HowToCargoLift